НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Седьмая победа Зари, Карпаты минимально обыгрывают Металлист ###

Седьмая победа Зари, Карпаты минимально обыгрывают Металлист

В матче очередного, 8-го по счету тура, первенства среди молодежных команд, футболисты донецкого «Металлурга» одержали волевую победу над александрийцами.

На протяжении всего матча подопечные Сергея Шищенко были мобильнее, лучше действовали в созидании и одержали закономерную победу. Хотя победа «сине-белым» досталась непросто. Отбив стартовый натиск хозяев, гости, в контратаке, смогли открыть счет. Котляр на 19-й минуте обыграл двух игроков «Металлурга» и точно пробил из пределов штрафной. Мяч от штанги залетел в ворота. На время дончане потеряли концентрацию и их за это наказали. Минут 10 хватило нашим ребятам, чтобы перевести игру в штрафную Рудика. Ударам Полюляха, Славова и Задераки не хватало точности, а значит, все самые важные события перешли в тайм второй.

Начал «Металлург» мощно. К 50-й минуте опасно пробивали Квашук и Джуровски. И все же натиск привел к голу в ворота гостей. После передачи Квашука Мирослав Славов принял мяч и вторым касанием мощно пробил под перекладину – 1:1. Сергей Шищенко бросил в бой новых игроков линии атаки – Дебелко и Соломку. На 63-й минуте обязан был забивать еще Славов, но его удар с 4-х метров оказался неточным. Гости думали только об обороне, не рассчитывая на большее. Как обычно, такая тактика не приносит успех. Так случилось и сегодня. Дончане дожали соперника. Вышедший на замену Мамутов стал автором победного мяча. Задерака снабдил его точной передачей, а Руслан точно пробил с 15-ти метров – 2:1.

Заслуженная виктория нашей «молодежки» и подопечные Сергея Шищенко, перед двухнедельным перерывом в чемпионате, располагаются в середине турнирной таблицы.

«Металлург» (Донецк) – »Александрия» (Александрия) – 2:1 (0:1)
Голы: 0:1 Котляр (19), 1:1 Славов (53), 2:1 Мамутов (86)

«Металлург» Д: Яшков, Барановский, Билоус(к) (Давидчук, 75), Грищенко, Костюк, Полюлях (Ателькин, 46), Долгий, Квашук (Дебелко, 85), Задерака, Джуровки (Соломка, 73), Славов (Мамутов, 81)
«Александрия»: Рудик, Антонов (Пискун, 90+3), Банада, Сафонов, Боровский, Матюхин, Муштоватый, Котляр, Кременчуцкий (Колесник, 58), Леука (Гуськов, 64), Полярус
Предупреждения: Сафонов (14), Долгий (44), Кременчуцкий (47), Задерака (67), Мамутов (82), Давидчук (87), Сафонов (90+2)

Удаления: Сафонов (90+2).

«Волынь» - «Оболонь» - 2:1
Голы:
Павлов, 22. Прындета, 37. – Ковалец, 11.

«Волынь»: Сослюк, Коблюк, Циркуненко, Годованый, Гринченко (Крымнюк, 46), Карасюк, Прындета, Ряшко (Марковец, 56), Жук, Подрыгуля, Павлов (Петрук, 22, Хомченко, 52, Баденчук, 78).
«Оболонь»: Литвиненко, Турчанов (Шкаврон, 74), Майданевич, Леонидов, Черемисин (Остапенко, 46), Илькив, Шевчук (Семенов, 90), Сокуренко, Ковалец (Гончар, 46), Яковенко, Бондаренко (Куприй, 78).
Предупреждения: Годованый, 10. – Остапенко, 58. Майданевич, 72.

Молодіжний склади криворізького «Кривбасу» зазнав домашньої поразки від «молодіжки» луганської «Зорі».

Зустріч розпочалась приголомшливо для криворіжців. Вже на 2-й хвилині матчу гості відкрили рахунок – Ілюк отримав м'яч у штрафному майданчику «Кривбасу», просунувся трохи далі та завдав влучного удару в дальній нижній кут воріт.

Пропустивши м'яч господарі намагались відразу зрівняти рахунок, але оборона «Зорі» діяла чітко та впевнено. До того ж атаки «Зорі» були гострими й не дозволяли розслаблятись обороні криворізької команди.

Усередині тайму «Кривбас» поступово став прибирати ініціативу до своїх рук, проводячи небезпезпечні атаки на ворота Мартищука. В кінці тайму після удару Куценка зі штрафного м'яч потрапив в поперечину. «Зоря» також мала шанси для взяття воріт, але на перерву команди пішли за мінімальної перваги на користь «Зорі».

Початок другого тайму був за «Кривбасом». Господарі поля притисли гостей до власних воріт й створили кілька небезпечних моментів. «Зоря» гостро контратакувала, але все ж діяла з оглядкою на власні тили. Штурм «Кривбасом» воріт «Зорі» приніс свої плоди в середині другого тайму. Куценко навісив майже від лицевої лінії, а Юрій Габовда, що випригнув вище за інших, чітким ударом головою відправив м'яч в сітку воріт гостей. Через кілька хвилин «Кривбас» міг вийти вперед, але після удару Кіцути м'яч влучив в поперечину.

Ближче до завершення матчу «Зоря» вийшла вперед. Пійшовши вперед великими силами, кривбасівці пропустили контратаку, яку чітким ударом з лінії воротарського майдачника завершив Сергій Ференчак. До того ж в цьому епізоді дії криворізького захисту були далекими від ідеалу.

На останніх хвилинах гри «Кривбас» пішов у завершальний наступ. Господарі поля створили кілька небезпечних моментів біля воріт «Зорі», але реалізувати їх не змогли.

Упідсумку перемога луганської комнади з рахунком 2:1, яка вивела «Зорю» в лідери турніру молодіжних команд.

«Кривбасс» - «Заря» -1:2
Голы:
Габовда, 64. – Илюк, 1. Ференчак, 77.

«Кривбасс»: Антоненко, Еслинек (Кицута, 46), Васильев (Габовда, 46), Куценко, Жданов, Петриченко (Арвеладзе, 46), Стретович, Логинов, Билык, Соседко (Ляшенко, 65), Мирошниченко (Монатко, 80).

«Зоря»: Мартыщук, Цакич, Илюк (Кислый, 34), Ференчак, Бруно (Семененко, 46- Голиков, 90+1), Батыщев (Манджгаладзе, 55), Петряк, Гордиенко, Жарый (Пьянов, 62), Мазур, Мягков.

Предупреждения: Куценко, 47. – Цакич, 32. Семененко, 47. Мартыщук, 52. Кислый, 69.

«Арсенал» – «Таврия» - 0:0

«Арсенал»: Погорелый, Лампи (Каркошкин, 61), Стеценко, Притыковский (Мостовой, 46), Черненко, Старгородский (Фабунми, 46), Филиппов (Михальченко, 56), Аржанов (Герасимов, 46), Али, Протченко, Вечурко.

«Таврия»: Сытало, Чаргазия, Граф (Гончаренко, 56), Погорельцев, Верещак, Горбатко (Мельник, 89), Матвиенко , Степанюк, Ибраими (Ключко, 67), Ахраров (Комлев, 90+4), Коробка (Олексенко, 79).

Предупреждения: Али, 26. Филиппов, 56. – Верещак, 24. Матвиенко, 55.

Зігравши другий матч поспіль на «0» у захисті, молодіжна команда «Карпат» здобула третю перемогу поспіль. Як і тиждень тому у грі в Сімферополі з «Таврією», сьогодні підопічні Андрія Сапуги з мінімальним рахунком 1:0 на своєму полі взяли гору над харківським «Металістом». Цей успіх дозволив «зелено-білим» піднятися у турнірній таблиці ще на дві позиції і тепер вони займають 8-ме місце.

Одразу троє захисників молодіжки «Карпат» Андрій Савченко, Андрій Шекель та Денис Токар наразі знаходяться в таборі юнацької збірної України (U-18). Якщо ж до них додати дискваліфікованих Тараса Пучковського та Романа Ботвинника, то стане зрозуміло, перед грою у тренерів «зелено-білих» резервістів були серйозні кадрові проблеми. А от погодні умови – гра відбувалася за справжньої літньої спеки – стали серйозною проблемою вже для обох команд. Тут виникає питання, хто призначив початок зустрічі на 14:00. Відповідь проста: господарі пішли на зустріч гостям, аби ті встигли на потяг. Коментувати в цій ситуації щось важко. Хоча виникає інше питання, невже харківський клуб не міг собі дозволити залишити свій дубль у Львові до завтра. Тоді б гра відбулася також в непростих, але все ж у значно кращих умовах. А окрім того, молоді гравці завтра б подивилися гру головних команд наживо. Зрештою, це проблеми керівництва ФК «Металіст». От лише чому повинна була страждати при цьому молодіжка «Карпат»?.. Але давайте повернемося на футбольне поле.

Обидві команди гру розпочали в повільному темпі, що не стало ні для кого несподіванкою. По-перше, суперники придивлялися один до одного. Напевне, більшою загадкою були господарі для гостей, ніж навпаки. Адже у «Карпат» в поточному сезоні відбулися у команді дуже серйозні зміни – не лише змінився тренер, а й з'явилася ціла група новачків. По-друге, гравцям потрібно було адаптуватися до спеки і обрати оптимальний темп гри. А для цього також потрібен якийсь час.

Гра між двома карними майданчиками без жодних загострень біля воріт будь-якої з команд тривала більше, ніж пів тайму. І лише на 25-ій хвилині Павло Гордійчук, розігравши по центру «стіночку» спочатку з Вадимом Семчуком, а потім і з Юрієм Козелом, ледь не прорвався на очне побачення з кіпером гостей Владиславом Леонідовим – тільки в останню мить хтось із захисників висмикнув круглого у нього з-під ніг на кутовий.

Але вже за дві хвилини глядачі таки стали свідками очного протистояння воротаря «Металіста» з гравцем «Карпат». Це Ігор Озарків неподалік від карного майданчика харків'ян спритно обікрав суперника і миттєво врозріз вивів сам-на-сам з Владиславом Леонідовим Сандро Ґурулі. Ближній бій виграв кіпер, ногами відбивши м'яча на корнер.

Воротар «Карпат» Олександр Ільющенков вперше по-справжньому вступив у гру ще пізніше за свого візаві. На 36-ій хвилині він перевів на кутовий м'яча після непоганого пострілу Сергія Загинайлова метрів з 22-ох. Однак на цьому небезпека для «зелено-білих» не закінчилася – після подачі корнера Сергій, але цього разу не Загинайлов, а Ткачов з кута воротарського майданчика в дотик щокою пробив вище поперечки.

А найкращу нагоду відкрити рахунок у грі в першому таймі мали карпатівці на 42-ій хвилині. Лівий захисник Ярослав Конкольняк з флангу навісив круглого на дальню стійку, а Вадим Семчук відкотив його під удар Юрію Козелу, який розвернувшись, підступно пробив у ближній кут – кіпер гостей врятувати свою команду від голу був безсилий, але його підстрахувала стійка.

Другу половину гри трохи активніше розпочав «Металіст». Втім, особливих дивідендів харків'яни від цього не отримали. Щоправда, гол вони таки забили, але... у свої ворота. На 55-ій хвилині форвард господарів Юрій Козел пройшов лівим флангом і виконав простріл низом від кутового прапорця. Довести до логічного завершення наміри партнера, замкнути простріл, намагався Володимир Костевич, який у перерві замінив Вадима Семчука. Однак йому завадив це зробити його тезка з харківської команди Барвінко, який також з початку другого тайму вийшов на заміну замість Олександра Романчука. Втім, карпатівець особливо на суперника за це не злився. Адже той зіграв настільки незграбно, що в підсумку скерував м'яча у протихід своєму кіперу і круглий по-зрадницьки закотився (саме закотився, а не залетів) у ворота – 1:0.

До тями гості приходили рівно п'ять хвилин. А привів їх до неї дальній акцентований удар Павла Гордійчука. Пробив 20-ий номер «Карпат» насправді потужно. Шкода тільки, що прямо в руки кіперу. Гості відповіли аналогічним ударом з таким самим підсумком у виконанні Сергія Ткачова. А далі настав час демонструвати свою майстерність кіпера «зелено-білих» Олександра Ільющенкова. Як і в матчі тиждень тому у Сімферополі, відіграв він дуже впевнено та надійно. І десь своїми діями навіть з кожним епізодом все більше і більше вбивав у суперниках віру, що вони можуть йому забити. Щоправда цього разу з повним навантаженням йому довелося грати не всю гру, а заключних хвилин 25.

На 67-й хвилині Сашко ногами відбив м'яча, вигравши очну дуель у Роберта Гегедоша, а за дві хвилини Юрій Чонка метрів з 22-ох пробив поряд зі стійкою, але Ільющенков контролював ситуацію. Аналогічно виконав обвідний удар в дальній кут на 73-й хвилині і Євген Буднік. А за дві хвилини все той же Роберт Гегедош розстрілював ворота господарів метрів з 12-ти – кіпер встиг скластися і проявивши суперреакцію, відбив круглого, а захисники не дозволили гостям зіграти на добиванні.

Після цього епізоду гравці групи атаки «Металіста», схоже, трохи десь зневірилися в своїх силах. А оборонні редути гостей втратили концентрацію і карпатівці ледь не забили другий м'яч. На 78-ій хвилині Володимир Костевич на швидкості зліва увірвався в карний майданчик і під гострим кутом пробив. Владислав Леонідов відбив круглого на корнер, після подачі якого Павло Гордійчук головою по високій дузі ледь не поцілив у дальню «дев'ятку» – м'яч пройшов у лічених сантиметрах від хрестовини.

Ще один шанс остаточно розставити всі крапки над «і» в матчі «Карпати» втратили на 85-ій хвилині, коли Сандро Ґурулі віддав передачу на Амбросія Чачуа. 17-річний хавбек увірвався справа і прострілив на дальню стійку – лівому захиснику Ярославу Конкольняку мало бракувало, аби довершити зусилля партнерів голом.

А кульмінацією гри ледь не стала остання з трьох компенсованих хвилин другого тайму. Центральні захисники «зелено-білих» не розібрали між собою і в результаті не знайшли нічого кращого, як зупинити суперника з порушенням правил прямо по центру воріт перед самим карним майданчиком. «Напівпенальті» взявся виконати Роберт Гегедош. Пробив він насправді непогано. До того ж Олександр Ільющенков не вгадав намір суперника – явно очікував удар в інший кут. Однак карпатівців врятувала ліва стійка власних воріт, яка зіграла за них. Тож 1:0 на користь «Карпат», які після 8-го туру піднялися на восьмий щабель турнірної таблиці.

«Карпаты» - «Металлист» - 1:0

Голы: Барвинко, 55 (автогол).

«Карпаты»: Ильющенков, Гудак, Подоляк, Гирский, Конкольняк, Чачуа, Озаркив (Вильчинский, 90+3), Семчук (Костевич, 46), Гордийчук (Страшкевич, 80), Гурули (Покладок, 90+1), Козел (Смук, 73).

«Металлист»: Леонидов, Бордиян, Штетина, Литвяк (Бойчук, 76), Романчук (Барвинко, 46), Загинайлов (Шопин, 46), Ткачук (Гегедош, 59), Череватенко, Ткачов, Чонка, Будник.

Предупреждения: Конкольняк, 6, Гирський, 72, Страшкевич, 81 – Ткачук, 23, Ткачов, 89.

«Ильичевец» - «Ворскла» - 2:1

Голы: Отрок (11), Чорний (74) - Потапенко (81).

«Ильичевец»: 30.Шевченко, 3.Невмывака, 15.Аблитаров (к), 16.Микицей, 26.Иванов, 28.Ключик, 37.Касьян, 46.Кича (13.Чорний, 58), 53.Резников, 61.Мишнев (31.Губанов, 63), 74.Отрок (64.Коровиков).

«Ворскла»: 51.Казаков, 45.Курелех, 13.Песков (к), 34.Ткачук, 3.Вовкодав, 29.Филь (32.Саркисян, 59), 26.Радченко (43.Рябушко, 73), 40.Пердута, 44.Бацула (47.Мартынюк, 64), 14.Осипенко (42.Шмиголь, 79), 15.Потапенко.

Предупреждения:Чорний, 69. - Пердута, 60.

Удалены: Аблитаров (36) - Песков (26), Пердута (70)

На 27-й минуте Иванов нереализовал пенальти.

Традиционно в игре молодежных составов тренеры «Динамо» дали игровую практику игрокам «основы». В Днепропетровске из опытных исполнителей место в воротах занял Богуш, в защиту после длительного восстановления вернулся Алмейда. Это первый матч для бразильца в нынешнем сезоне. В нападении состоялся дебют нигерийца Ади в динамовской футболке.

Единственный мяч в матче был забит на последней минуте первого тайма. Перед самым свистком арбитра на перерыв после подачи углового игроки хозяев неудачно выбили мяч в центр штрафной на Панфилова, который точно отправил его по назначению. Во втором тайме соперники создали ряд хороших моментов для взятия ворот. В частности, на свидания с вратарями выходили Бохашвили и Панфилов, но безрезультатно. Финальная активность днепрян результата не принесла, в итоге минимальная выездная победа подопечных Александра Хацкевича.

«Днепр» – «Динамо» – 0:1 (0:1)
Гол:
Панфилов (45+3).

«Днепр»: Варцаба, Бабенко, Насонов, Сваток, Бигус, Г.Пасич, Е.Пасич, Рафаэль (Мигунов, 47), Каверин (Будагов, 70), Неплях, Бохашвили.
«Динамо»: Богуш, Парцвания, Алмейда (Трубочкин, 67), Братков, Боровик, Ефремов (Акубардия, 63), Панфилов (Цыбульник, 90+4), Савченко, Черноморец, Буяльский (Раджабов, 73), Ади.

Предупреждения: Бабенко, 73. – Буяльский, 12. Алмейда, 33. Савченко, 65.

Неприятности начали преследовать нашу «молодежку» ещедостартового свистка. Буквально заполчаса доначала матча поднялась температура уВладова, иего в«старте» заменил Прохода, числившийся среди запасных. На10-й минуте встречи получил серьезную травму опытный центральный защитник Тарасенко, вместо которого пришлось выпускать наполе юного Паламара.

Резервисты «Шахтера» довольно вольготно чувствовали себя наподходах кштрафной одесситов, однако впервом тайме ихударам явно нехватало точности. «Выстрелы» Нехтия иЧурко пришлись в«молоко», аСтепаненко иКараваеву помешал отличиться Николаев. На39-й минуте Чурко сугла штрафной площадки послал мячвперекладину. Впрочем, дважды могзабить и«Черноморец»: Тетенко парировал удары Слинкина вближний угол иСилантьева подперекладину со«стандарта».

«Моряки» успешно сдерживали наступательную агрессию «горняков» дотех пор, пока наполе непоявился Загорулько. 18-летний воспитанник одесского футбола втечение четырех минут эффективно воспользовался передачами партнеров идважды успешно реализовал выходы один наодин сНиколаевым – 0:2.

Молодежь «Черноморца» непрекратила борьбу ина 75-й минуте сократила разрыв всчете. Быстрая контратака «моряков» сучастием Балашова иБерезовского завершилась метким ударом Кулишенко сугла штрафной площадки вдальнюю «девятку» — 1:2.

Одесситы сбольшим усердием пытались сравнять счет, однако донетчане постоянно остро контратаковали ив компенсированное время второго тайма смогли увеличить отрыв. Кисиль стремительно прошел полевому флангу исделал передачу насвободного отопеки Жичикова, который хладнокровно пробил вдальний угол ворот Николаева.

Сражение зарезультат непрекращалось дофинальной сирены, очем свидетельствует обоюдное удаление споля Степаненко иРожка, устроивших потасовку напоследних секундах поединка. Арбитр посчитал, чтопровинились обаучастника стычки, несмотря нато, чтоодесситу разбили бровь.

«Черноморец» - «Шахтер»- 1:3
Голы: Кулишенко (75) – Загорулько (62, 66), Жичиков (90+1).

«Черноморец»: Николаев, Мартыненко, Тарасенко (Паламар,10), Прохода, Сербул, ДеМатос (Вдовиченко, 46), Слинкин (Шульц, 46), Рожок (капитан), Березовский, Силантьев (Кулишенко, 67), Александров (Балашов, 46).
«Шахтер»: Тетенко, Нойок, Череда, Ордец, Рац(Пыско, 81), Малышев (капитан), Караваев (Кисиль, 68), Степаненко, Кулач (Стебловский, 77- Жичиков, 88), Нехтий (Загорулько, 58), Чурко.
Предупреждены: Силантьев (57), Мартыненко (87).

Удалены: Рожок (90+3) – Степаненко (90+3) – заобоюдную драку вовремя игры.