НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Перша ліга. Десна - Оболонь 3:2. Ненормативна лексика - рецепт перемоги ###

Голи: Пічкур 59, Зейналов 60, Шарпар 88 - Куценко 30, Малиш 85

"Десна": Шарпар, Федоренко, Боровков, Кобець, Рустамов, Зарицький, Зейналов, Пічкур, Старенький, Щедраков, Кілікевич (Гребінюк, 47).

"Оболонь": Штанько, Яворський, Лень, Лозінський, Нівінський (Морозов, 65), Кармаліта, Сибіряков (Свінціцкий, 56), Рожок (Коваленко, 75), Куценко, Онисько (Малиш, 56), Мазуренко.

Попередження: Куценко (30).

Як потім зізнався після гри головний тренер «Десни» Михайло Дунець, йому, незважаючи на вихованість в роздягальні між таймами довелося вжити «міцні слова». І дійсно, важко було втриматися від них, оцінюючи гру чернігівців в першому таймі (на трибунах, так кожен перший вживав ненормативну лексику з цього приводу). «Десна» не створила жодного моменту (навіть потенційно небезпечні штрафні були виконані в найгірших традиціях), майже весь тайм провела на власній половині поля і до того ж пропустила гол.

Гості контролювали м’яч, гру і територію. Все, крім своїх фанатів, які щонайменше тричі за матч використовували піротехніку (двічі дим пішов і від місцевих ультрас). Одного разу після небезпечного штрафного «Десну» врятував Федоренко – витягнув м’яч з нижнього кута. Іншим разом Яворський пробив поруч зі стійкою. Третя спроба акцентованого удару перетворилася на гол. Куценку ніхто не заважав сильно вдарити з середньої дистанції. М’яч вдарився в стійку і відскочив у ворота. Добре, що за підсумками першого тайму «Десна» програвала лише в один м‘яч.

Відіграти його чернігівці могли вже за перші 15 хвилин по перерві. Спочатку Зарицький і Зейналов на лівому фланзі зіграли в стінку, але удар останнього виявився неточним. Потім Пічкур пройшов по флангу від власних воріт до лицьової лінії і зумів прострелити на лінію воротарського майданчику. Гребінюк вже замахнувся, щоб розстріляти ворота Штанька, але кіпер, витягнувшись в струну, зняв м’яч з ноги форварда.

І все ж, перевага «Десни» вилилася в голи. Протягом двох хвилин Пічкур і Зейналов скористалися помилками захисту суперників. На 59-й хвилині хтось з киян виклав м’яч прямо на ногу Пічкуру і той, не довго думаючи, вдарив по воротам з 25-27 метрів. Штанько такого від своїх не очікував, а тому стрибнув запізно і до снаряду, який влетів в сітку поруч зі стійкою, не дотягнувся. А за хвилину Зейналов виграв боротьбу у захисника «Оболоні», увірвався в карний майданчик і, падаючи, зумів носком дотягнутися до м’яча. Цього виявилося достатньо, щоб куля полетіла по дузі в дальній кут воріт, обминувши Штанька, що вискочив на кілька метрів в перед.

Кияни від такого розвитку подій опинилися в стані «гроггі», чим «Десна» скористатися не змогла. А шанси мав Зарицький (вище воріт), Зейналов (з-під поперечини після потужного дальнього удару м’яч витягнув кіпер «Оболоні») і Гребінюк (як Штанько зумів зреагувати на удар форварда головою з 3-4 метрів - загадка).

Гості опритомніли лише в останні хвилин 10-12. Але цього їм вистачило. Спочатку Федоренко і Боровков не порозумілися. Воротар пішов на м’яч, але капітан вирішив зіграти сам і запали «свічку» над штрафним майданчиком. Минулося. Але за 5 хвилин до завершення в штрафному «Десни» опинився без опіки Малиш. Йому бити з 10-12 метрів ніхто не заважав.

Зрівнявши рахунок, гості швидко схопили м’яч і побігли з ним до центру поля. Якби знали, як все буде далі – навряд би це робили. Чергова помилка Яворського і Лозинського (Штанько, поки чернігівці святкували гол) мало не хвилину проводив з ними «виховну бесіду») і Шарпар виходить один на один з воротарем. Далі була лише справа техніки. 3:2 – перемога, яка є знаковою з трьох причин.

По-перше, такої багатоголосої підтримки на стадіоні ім.. Гагаріна я не пам’ятаю. Три «осередки» мабуть вперше не просто кричали кожна своє, а взаємодіяли, перегукувалися - працювали спільно.

По-друге, нарешті вдалося обіграти «Оболонь». Попередні п’ять матчів завершувалися поразками «Десни».

По-третє (і це найсимволічніше), свій перший офіційний матч чернігівська «Десна» зіграла саме 17 квітня 1960 року.