НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

Головний арбітр: Михайло Родіоненко (Луганськ)
Асистенти: Сергій Возняк, Ігорь Пономаренко (обидва - Миколаїв)

Голи: О.Мандзюк 60, 90+1 - Шевченко 36, Ярмоленко 38

"Оболонь": Остапенко, Кутас, Пластун (Кучеренко 80), Лозинский, Сапай, Слюсар, Лупашко, Сибіряков (Шевчук 89), Худзик, Мазуренко (Панас 46), О.Мандзюк

"Динамо": Бойко, Даніло Сільва (Бетао 54), Вукоєвич, Шевченко, Ярмоленко, Мілевський (Нінкович 74), Михалик, Гармаш (Юссуф 84), Маграо, Єрєменко, Алмейда

Попередження: Мазуренко 19 - Гармаш 42, Мілевский 61

21 вересня 2002 року – пам’ятна дата для ФК «Оболонь». Тоді дебютант вищої ліги з півночі столиці «приймав» на НСК «Олімпійський» київське «Динамо» і зумів відстояти нічию. На швидкий гол форварда пивоварів Ігора Продана срібні призери сезону 2001/2002 відповіли ударом Єрко Леко, але більше нічого вдіяти з непоступливим суперником не змогли. Майже через вісім років в «Оболоні» залишилися п’ять учасників того матчу – гравці Олег Мазуренко та Павло Кутас, а також вже тренери В’ячеслав Нівінський, Володимир Циткін та Сергій Конюшенко. Нинішній наставник біло-зелених Сергій Ковалець також виступав в тому сезоні за «Оболонь», але участі в пам’ятній грі не брав. Ці люди стали причетними і до другого успіху в грі з грандом українського футболу.

Проте мало хто вірив у «Оболонь». В міжсезоння команду залишили майже всі футболісти, яки визначали гру, і Сергій Ковалень фактично створює зовсім нову команду. Зокрема, сьогодні на поле вийшло 8 нових футболістів. В «Динамо» кадрові зміни були набагато менші, і в основному мова йшла про підсилення. Але в заявку на гру потрапив лише аргентинський плеймекер Бертольо, який на полі так і не з’явився.

Тому доволі несподіваним виглядало те, що з перших хвилин господарі впевнено контролювали гру і навіть створили дуже гострий момент. Павло Худзік підхопив м’яча на лівому куті штрафного майданчика, обіграв захисника і прострілив в центр, але удар Олександра Мандзюка заблокували. Намагався пробити з відскоку Сибіряков, але влучив у Вукоєвича. У «Динамо» можна згадати лише неточний удар Гармаша. Лише в середині тайму динамівці змогли перехопити ініціативу, але одразу ж пропустили контратаку. Вадим Сапай закинув м’яча вперед на Сергія Сибіркова, той втік від Маграо, увірвався до штрафного, але його удар-простріл не досяг мети. Цей момент спонукав динамівців до більш активних дій. Роман Єременко чудовою передачею знайшов в центрі штрафного майданчика Андрія Шевченка, але удар у капітана вийшов прямов в руки Олегу Остапенку. Ще один навіс, тепер від Даніло Сільви, неточним ударом завершив Єрмоленко. Дуже скоро активні дії «Динамо» принесли результат. Андрій Шевченко отримав м’яча на лівому фланзі, трохи просунувся вперед і вдарив точно в дальню дев’ятку. Не встигли господарі прийти до тями, як рахунок став 2:0. Жерсон Маграо перехитрив двох суперників, кинувши м’яча головою на лінію воротарського майданчику, звідки Андрій Ярмоленко без перешкод розстріляв сітку за спиною Остапенка.

Здавалося, що справу зроблено, і переможець цього матчу відомий. Схоже, що найбільше в це повірили самі динамівці, які спокійно догравши перший тайм в доброму настрої вийшли на другий тайм. Проте підопічні Сергія Ковальця і не думали здаватися. Активно увійшов в гру Вадим Панас. Саме він май найкращу нагоду відзначитися, коли його на ударну позицію діагональним пасом вивів активний Сибіряков, але ще один новачок пивоварів забарився з ударом і всій шанс змарнував. Досить швидко «Оболонь» зуміла відігратися. Голкіпер Денис Бойко в минулому сезоні захищав ворота біло-зеленої команди і його помилки не раз призводили до голів в ворота «Оболоні». Не обійшлось бей його помилки і сьогодні. Після пасу з глибини поля Денис махнув ногою позв м’яча, а Олександр Мандзюк опинився один перед порожніми воротами і легенько закотив кулю в сітку.

Після голу гра дещо заспокоїлася. Обидві команди декілька раз виконували стандарти, але так нічого небезпечного і не створили. Андрій Шевченко міг вискочити віч-на-віч з Остапенком, але голкіпер впевнено зіграв на виході.

Несподіване трапилося вже в доданий час. «Оболонь» заробила штрафний десь в сорока метрах від воріт, після подачі Сергія Кучеренка Валентин Слюсар виграв боротьбу на другому поверсі, а Олександр Мандзюк в боротьбі з захисником з льоту увігнав м’яча в сітку.

Гості одразу ж кинулися відіграватися, і їм майже вдалося це зробити. Проте пожежа біля воріт Остапенка закінчилася лише кутовим, розіграш якого теж не приніс результату.

Нова команда Сергія Ковальця зуміла показати зуби у грі проти грізного суперника, незважаючи на всі скептичні прогнози. А от у прихильників «Динамо» оптимізму на передодні старту євросезону не додалося.

Валерій Газзаєв, головний тренер «Динамо»:

— Никаких эмоций нет. Абсолютно. Хочу поздравить «Оболонь», они заслуженно сыграли вничью. Команда старалась, и несмотря на то, что в первом тайме проигрывала со счетом 0:2, проявила огромную волю, характер. То, чего, к сожалению, не показали мы. Вот и всё. Поэтому, повторюсь, «Оболонь» сегодня заслуженно добыла ничью.

— Бойко еще получит шанс?

— Без комментариев.

— Когда мы увидим Бертольо?

— В следующем матче.

Сергій Ковалень, Головний тренер «Оболоні»:

— Хороша вийшла гра. Я думаю від неї всі отримали задоволення. І футболісти в тому числі. Це і є найголовнішим.

— Сьогодні було справжнє київське дербі?

— Це вже Вам вирішувати. Будь-який матч двох київських команд – дербі.

— Результатом Ви, напевно, задоволені. А що стосується якості гри?

— Хотілося, щоб вона була кращою. Все ж таки ми пропустили два голи з нічого, незважаючи на те, що диктували «Динамо» умови в перші 30 хвилин гри. Але хлопці молодці в тому плані, что виконали установку, забили два голи і зіграли в нічию.

— З Бойко була домовленість?

— Це хороший воротар. Думаю, справа в тому, що футболісти нашої команди добре провели атаки і за рахунок цього зрівняли рахунок.

— Ваша команда суттєво оновилася за період літнього міжсезоння. Чи задоволені Ви придбаннями «Оболоні»?

— Задоволений, але ми продовжуємо вести селекцію – нам необхідно підсилити ще декілька позицій.