НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Оболонь - Александрия 1:1. Подарунок конкурентам ###

Главный арбитр: Анатолий Абдула (Харьков)
Ассистенты: Андрей Береговой (Донецк) ,Олег Муравьев (Мариуполь)

Голы: Мандзюк 90+3 - Старенький 49
"Оболонь": Махновский , Лупашко, Илькив, Сибиряков, Мандзюк, Панас, Баранец (Кучеренко 53), Турчанов (Захаревич 53), Пластун, Корнев, Андрей
"Александрия": Панькив, Сахневич, Ковба (Гавриш 70), Макриев, Гитченко, Сидоренко, Генев, Старенький (Полярус 90), Баришич (Салхи 63), Любенович, Протич
Предупреждения: Пластун 21, Турчанов 36, Андрей 83 - Старенький 30, Макриев 83, Гитченко 86

Турнірне становище сьогоднішніх суперників робило цей матч ледь не вирішальним. До кінця чемпіонату залишилося не так багато, тому очки обом аутсайдерам Прем’єр-Ліги були необхідні як повітря. Через це, здавалося виникали всі передумови, щоб гра виявилася цікавою напруженою, до того ж в першому турі після відновлення чемпіонату і «Оболонь», і «Олександрія» виглядали досить непогано, програвши на останніх хвилинах. Втім був і зворотній бік медалі. В очних зустрічах претендентів на пониження в класі частіше на перший план виходить боротьба, від чого гра суттєво втрачає видовищність, на що додатково накладалися погодні умови, хоча й поле «Оболонь-Арени» і виглядало досить пристойно. До того ж через травми Леонід Буряк через травми не міг розраховувати на Дмитра Назаренка та Андрія Запорожана, а у «Оболонь» з цієї ж причини не могли вийти на поле Олександр Бондаренко, Антон Шевчук, Вадим Сапай та найкращий бомбардир команди Григорій Баранець.

Гра показала, що справдилися невтішні прогнози. Більша частина гри прийшлася на боротьбу, а кількість фолів і рівень браку зашкалювали – в деяких епізодах гравці обох команд умудрялися за півхвилини по чотири рази втратити м’яча. Але навіть при такій невиразній грі в першій половині в «Оболоні» в атаці виходило хоч щось, а от їх голкіпер Махновський в гру вступав лічені рази – на початку після розіграшу штрафного заблокував удар головою від Гітченка (але між би цього і не робити, бо арбітр зафіксував офсайд), в середині тайму вдало зіграв на виході, а перед свистком на перерву легко забрав м’яч після удару Баришича (перший удар гостей площину). Трохи цікавіше було біля протилежних воріт, хоча Юрію Панькуву також вступати в гру доводилося нечасто. Олександр Мандзюк після пасу з глибини прийняв м’яча в центрі штрафного майданчика, але його удар заблокували захисники. Також достатньо часто активний Сибіряков з виконував подачі з правого флангу. Саме після такої подачі міг забивати Панас, але замикаючи дальню стійку пробив над поперечиною. Після подібного навісу вдало зіграв Сахневич, перевівши м’яча на кутовий, хоча спершу здалося, що був великий ризик зрізати його у власні ворота.

Після поновлення гри здавалося, що все так надалі і триватиме. «Оболонь» розпочала активніше і Вадим Панас вивів Сибірякова віч-на-віч в Паньківом. Здавалося, капітан «Оболоні» все робив правильно – увійшов в до штрафного майданчика і проштовхнув м’яча повз голкіпера. На жаль для киян м’яч пройшов повз дальню стійку. Одразу ж за це господарі були покарані. Новачок оболоні Гурський не зумів як слід вибити м’яча і організував вихід 3 в 2. Макрієв відпасував на Любеновіча, відрізавши Пластуна. Ільків намагався підстрахувати партнерам але сербський легіонер зумів віддати приховану передачу на Старенького, а той, опинившись один перед воротами, спокійно переграв Махновського. Поки гості раділи взяттю воріт, «Оболонь» швидко розіграла м’яч і Сибіряков добре приклався здалеку, але Юрій Паньків не втратив пильність і відвів загрозу. Згодом після подачі з кутового господарі вимагали пенальті, нібито після гри рукою Гітченка, але підстав для такого рішення у арбітра було не багато.

Після цього гра «Оболоні» почала нагадувати осінні муки. Команді потрібно відіграватися, але не те що комбінаційна гра не йде, м’яч взагалі погано тримається. До того ж почастішали помилки у простих ситуаціях, неточні паси… Вихід на поле Сергія Кучеренка та Ярослава Захаревича не посилив гру, до того ж останній дуже швидко був змушений залишити поле через ушкодження. Цим сповна скористалася «Олександрія» і взяла гру під свій контроль. Гості краще тримали м’яч і навіть встигали загрожувати воротам суперника. Гітченко з правого флангу увірвався з правого флангу до штрафного майданчика і чи то в дарив в дальній кут, чи то прострілив на дальню стійку, а там першим виявися Корнєв розрядив ситуацію. З протилежного флангу парашутиком накидав м’яча в бік воріт Тафік Салхі, але не влучив.

Незважаючи на відсутність осмислених комбінаційних дій «Оболонь» продовжувала боротися і намагатися хоч щось зробити. Особливо старався Юрія Яковенко, але більше в нього виходило валити на газон захисників. Втім, набравшись сміливості піти на трьох суперників, молодий форвард змусив одного з них зупинити м’яч рукою і заробив небезпечний штрафний. Але свій шанс Кучеренко змарнував – Юрій Паньків впорався з його ударом низом і намертво забрав м’яч. До кінця основного часу залишалося три хвилини і здавалося, що це був останній шанс господарів відігратися. До того ж «Олександрія» знову взяла м’яча під свій контроль. Але на останній компенсованій хвилині «Оболонь» зуміла зіграти нестандартно і приголомшити суперника. «Оболонь» повільно розгортала атаку правим флангом, як раптом Панас віддав м’яча на Корнєва, який прострілив в центр штрафного майданчика звідки Мандзюк п’ятою з під опорної ноги відправив м’яча в дальній кут (подібним ударом забив Алессандро Дель П'єро в фіналі Ліги Чемпіонів 1997 року, тільки простріл йшов з іншого флангу). Варто відзначити позиційну помилку захисту – гравці не витримали лінію і захисник «Оболоні» легко уник офсайдної пастки.

Таким результатом, а в цілому і такою грою, обидві команди порадували скоріше вболівальників «Зорі» та «Карпат» які в будь якому разі збережуть не те що комфортний, але немалий відрив від зони вильоту. «Олександрія», незважаючи на слова тренера і президента про прикру невдачу у виграшному матчі, в атаці спромоглася на три удари в площину воріт, два з яких прийшлися прямо в руки голкіперу, а один – внаслідок грубого позиційного промаху суперників, що занадто мало для перемог. Тай відсутність концентрації у вирішальні моменти не покращує перспективи підопічних Леоніда Буряка. Не кращі справи і у «Оболоні». Після пропущених м’ячів команда дуже важко приходить до тями, є проблеми з побудовою атакувальної гри, а час від часу трапляються і провали в обороні. Обом командам буде дуже важко зберегти прописку в еліті, тим паче часу залишається все менше і менше.

Післяматчева прес-конференція

Леонід Буряк, головний тренер «Олександрії»:

- Я думаю, в прицепе, эмоции захлестывали обе команды, игра была, может быть, по содержанию не такая прагматичная. Но, я думаю, футбол, что мы показали, был эмоциональный, весенний. Очень тяжелое поле. И, наверное, нашей команде не хватает концентрации. Прошлую игру упустили на последних минутах и потеряли очень важные для себя два очка и, в принципе, эту победную игру мы упустили. Опять же при всем уважении к «Оболони». Я думаю, что мы были ближе к победе, чем к ничье.

Сергій Конюшенко, головний тренер «Оболоні»:

- Так як складалась гра, звичайно, ми задоволені результатом. Повторюю. Так як складалась гра – невдало для нас. А в цілому по грі, настанова була одна – атакувати, вигравати і, нарешті, перервати цю серію невдач на своєму полі. Тому що, поки що ми жодного разу не порадували вболівальників перемогою на своєму стадіоні. Перший тайм нам вдався, було пару моментів, не вистачало головного – кінцівки. Хлопці виконували ті настанови, про які ми домовлялися перед грою. Другий тайм, трошки він був в плані організації гри не такий як потрібно. Тому що, все ж таки, за рахунку 0:0 ми мали досить непоганий момент – реалізуй і зовсім по іншому гра б пішла. Але як ви знаєте не забиваєш ти – забивають тобі. Але я вдячний хлопцям, що вони не опустили руки, що вони до кінця прагнули достойно завершити цей поєдинок. Завжди з «Олександрією» в нас такі принципові матчі, принципові і досить такі складні.

- Атаки розвивалися в основному через навіси, незважаючи на те, що Мандзюк не найвищий форвард. Як тільки зіграли інакше, то одразу забили. Може варто так було грати частіше? Чого гра в основному йшла через навіси?

- Тому що суперник досить організовано грав. Ми грали так. Як нам дозволяв суперник. Ми шукали різні можливості для взяття воріт. Не тільки через фланги ми атакували, але і через центр. У нас одне було завдання – покласти м’яч на землю і грати в футбол внизу, бо в зрості ми програємо. Були у нас хороші моменти. Були непогані атаки. Я не згоден. Що ми атакували тільки через фланги. Сибіряков,я к на мене, в першому таймі виглядав непогано. В цілому, ніхто не випадав, а заміни були по ситуації. Нам треба було відіграватися. На жаль, бачите, ці травми.. Із «Металістом» вимушені були заміни і Баранця і Мандзюка. І зараз Захаревич вийшов і теж отримав травму, Сибіряков останні хвилин сім-десять теж накульгував, але вже ліміт замін вичерпаний був. Але ще раз повторюю. Я вдячний хлопцям, що вони боролися до кінця, прагнули відігратися. А там – вам судити. вболівальникам, наскільки добре чи погано. Але все рівно шанси є будемо вигравати в наступних матчах.

- Сьогодні не було в заявці Григорія Баранця. Це травма ахіла чи щось інше?

- На жаль, Григорій Баранець травмований. Він на початку тижня вже в основній групі тренувався, але через два дні знову відчув дискомфорт і травма далася взнаки. Мені відомо, що потрібне оперативне втручання.