НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Друга ліга. 35 тур. Два вакантних місця ###

Друга ліга поступово вирішує нагальні питання: вже відомо два з чотирьох тріумфаторів поточного сезону. Потрібно знайти ще двох щасливчиків, які зможуть влітку підвищитися у класі. Претендентів залишається одразу шість, однак кожному, хто наразі розташований у таблиці із п'ятого місця й нижче, потрібно зробити маленьке диво, щоб відвоювати у «Тернополя» та «Гірника» поточні третю та четверту сходинки відповідно.

Середня результативність кожного матчу минулого туру склала близько чотирьох м'ячів за гру. Це у першу чергу стало можливим завдяки над крупним перемогам «Гірника», «Сталі» та херсонського «Кристалу». Перші двоє змогли підтвердити своє бажання підвищитись у класі не лише стабільною грою протягом сезону, а й локальним успіхом у найпотрібніший момент.

Так, криворіжці скористалися розібраністю «Реал Фарми» у останніх матчах і «відвантажили» їм одразу шість м'ячів. Початок погрому «аптекарів» був покладений вже у стартову десятихвилинку. Після подачі з кутового хтось із «гірників» виграв боротьбу на другому поверсі, проте влучив у поперечину, на добиванні першим опинився Горват, який з другої спроби від того ж каркасу воріт все ж таки переправив м'яча за лінію володінь Кравченка. Другого взяття воріт глядачам довелося чекати недовго. Четвірка Гвоздевич – Перін – Довбун – Ільяшов виявилася швидшою у прийнятті рішень за оборону овідіопольців. Згодом «фармацевти» самі допомогли господарям довести рахунок до розгромного. Це Поспєлов переправив у власні ворота прострільну передачу Ільяшова. За мить – на табло стадіону «Металург» палає вже «4:0». Як і під час першого взяття воріт для гравців «Реал Фарми» проблемою стала подача від кутового прапорця. Ще до свистка на перерву «гірники» змогли забити п'ятий гол: Григорік, знаходячись спиною до воріт, віддав точну розрізну передачу на Періна, якому залишалося лишень пробити повз голкіпера. Ясна річ, що друга половина матчу виявилася звичайним дограванням. Однак, незважаючи на це криворіжцям вдалося записати на свій рахунок ще один забитий м'яч: Григорик наніс шикарний удар парашутом метрів з десяти по діагоналі в один дотик. Після поразки «Гірникові-Спорт» підопічні Геннадія Приходька продовжують залишати свої ворота «на замку», не пропускаючи вже 270 хвилин. А от що коїться з «Реал Фармою», зрозуміти важко. Три останні зустрічі «фармацевти» програли із загальним рахунком 0:12. А в останнє команда Лиховидова забивала ще 13 квітня. Невже овідіопольці вже просто дограють цей чемпіонат?

Старалася не відставати у швидкострільності від «Гірника» дніпродзержинська «Сталь». Дружина Володимира Мазяра не залишила жодного шансу новокаховській «Енергії», яка останнім часом, здавалося б, змогла дещо стабілізувати свої результати. Початок неприємностей для «енергетиків» був покладений вже на шостому оберті секундної стрілки: на навісну передачу з лівого флангу у центрі штрафного майданчика відреагував Адамюк, який переправив кулю у сітку. Другий гол провів Кучеров, завершивши чергову атаку «сталеварів» пострілом метрів з сімнадцяти у лівий від голкіпера кут воріт. До розгромного рахунок довів Куліш. Станіслав опинився на самоті на дальній стійці і з гострого кута зміг «пробити» воротаря. На тому перший тайм був завершений, проте побиття «Енергії», як виявилось, лише розпочиналось. Друга половина поєдинку стартувала із голу Пінчука, який підрізав снаряд у під дальню стійку. А після цього прийшов час Куліша: до одного результативного пострілу до перерви Станіслав записав на свій рахунок ще три після перепочинку. Спочатку він замкнув дальню стійку, потім переправив у сітку простріл Алієва, автором третього асисту став, здається, Єрмаченко. Між третім та четвертим голами Куліша встигли відзначитись зусиллями Шешені й «енергетики», проте цей гол навряд чи приніс багато радості переможеним.

Третій погром, який виявився тріумфом не лише локальним, стався у Комсомольську. Саме завдяки перемозі над «Шахтарем-3» «Гірник-Спорт» зміг вперше в історії здобути путівку у другий за рангом дивізіон країни. У цьому двобої фаворит також доволі швидко вийшов уперед: Герасимець замкнув передачу Рябцева. У середині тайму той же Герасимець перевагу подвоїв, завдавши влучного пострілу з лінії штрафного майданчика. Автором третього м'яча, який стався також до перерви, виявився Рябцев. У другій половині «гірники» просто довели поєдинок до перемоги.

Останній у цьому ігровому дні крупний рахунок був зафіксований у Херсоні. «Кристал» після двох поразок від «Гірника-Спорт» та «Кременя» зміг перервати неприємну смугу в матчі з білоцерківським «Арсеналом». Відкрили рахунок господарі зусиллями Ленського та Манасяна: перший навісив зі штрафного, а другий на дальній стійці переправив кулю у ворота. Повторення успіху довелося чекати недовго: Дяченку наніс точний удар із дальньої відстані – 2:0. Ще до перерви Барладиму вдалося збільшити перевагу своєї команди у рахунку, якого «каноніри» забулися у власному штрафному. А згодом стався і гол гостей, який з 11-метрової позначки на свій рахунок записав Гетьман. По перерві білоцерківцям вдалося ще скоротити перевагу: Куба ледь не першим дотиком після виходу на заміну пальнув метрів з шістнадцяти у «шістку» воріт херсонців. Як згодом виявилось, це був ледь не останній світлий промінь для «канонірів» до завершення зустрічі, адже у подальшому херсонці записали на свій рахунок ще три голи: Сітало вивів віч-на-віч Ленського, який у ближньому бою виявився спритнішим за голкіпера гостей- згодом вже сам Артем опинився у обіймах партнерів, а крапку поставив Манасян, замкнувши подачу з кутового Ленського. Останній гол став для білоцерківців ювілейним, п'ятдесятим пропущеним у поточному чемпіонаті.

Перемога «Тернополя» над київською «Оболонню» могла дозволити «міщанам» вже за підсумками поточного туру святкувати вихід до першої ліги. Проте ведучи у рахунку за десять хвилин до фінального свистка, втримати у руках перемогу не вдалося. Між тим, першими відзначитись вдалося «пивоварам», коли Продан виграв боротьбу за верховий м'яч після закидання з флангу. Одначе радість киян виявилася короткочасною: Березанський завалив у власному штрафному Богданова, й Атласюк з пенальті виграв дуель у Федорівського. Ще до перерви Семенець, який не часто радує голами у весняній частині першості, замкнув передачу Мединського й тим самим вивів вперед у рахунку «студентів». Проте втримати перевагу підопічним Івегеша не вдалося: Корольчук зміг реалізувати вихід тет-а-тет з голкіпером. У останні хвилини на полі було більше нервовості, аніж самої гри. Як підсумок – Іашвілі та автор останнього голу Корольчук були змушені покинути поле ще до фінального свистка через лайку з арбітром.

Другу путівку до першої ліги за підсумками ігрового дня було вручено дніпродзержинській «Сталі». Сталося це можливим не завдяки, власне, перемозі «сталеварів», а внаслідок не виграшу свердловського «Шахтаря» над «Кременем». Нічия у поєдинку, який, до слова, відбувся у Білій Церкві, однозначно ускладнює завдання підвищення у класі до обох колективів. Тепер свердловцям та кременчужанам потрібно не лише самим вигравати ледь не усі матчі до завершення першості, а й сподіватися на те, що у першу чергу «Гірник» втратить залікові бали на дистанції, що залишилась.

Локальний двобій аутсайдерів турнірної таблиці між «Макіїввугіллям» та «Скалою» приніс успіх представнику Донбасу. Ця гра виявилася другою у турі, яка відбувалася на нейтральному полі - у Дніпродзержинську. Підсумок матчу був визначений завдяки одному голу, який стався наприкінці першої половини: Сергій Шестаков зміг перевтілити у забитий м'-яч передачу за спини захисникам стриян. Тріумф дозволив підопічним Спартака Жигуліна впритул наблизитись до тринадцятого горностаївського «Миру». А у разі успіху в одному з трьох матчів, що залишилось «вугільникам» провести до завершення першості, їм вдасться вперше із часу першого туру піднятися вище чотирнадцятої сходинки.

"Гірник" – "Реал Фарма" 6:0

Голи: Григорик, 9, 68, Ільяшов, 15, Поспєлов, 33 (а/г), Павлов, 39, Перін, 44

"Горняк": Гурін, Давиденко (Васильєв, 32), Баєнко (Ходуля, 46), Павлов, Голуб, Рябов, Гвоздевич (Горват, 46), Григорик (Ковальчук, 69), Довбун, Перін, Ільяшов (Борш, 46).

"Реал Фарма": Кравченко, Куртій (Андрєєв, 67), Бичков (Фаюк, 58), Іванов (Клименко, 40), Поспєлов (Бабенцов, 35), Шестаков, Підлетейчук, Вишняков, Владов, М.Лиховидов (О.Коваленко, 16), Бондаренко.

Попередження: Шестаков, 42, Вишняков, 90+1

"Сталь" – "Енергія" 7:1

Голи: Адамюк, 6, Кучеров, 19, Куліш, 28, 58, 83, 90+1, Пінчук, 51 – Шешеня, 81

"Сталь": Попович, Пінчук (Яворський, 61), Адамюк, Білий, Платунов (Нурідінов, 46), Кучеров (Жуков, 67), Прошенко (Дністрян, 57), Котляр (Єрмаченко, 61), Алієв, Шутов, Куліш.

"Енергія": Остапенко, Горбачов (Соколан, 64), Шешеня, Кравчук, Щербина, Феденков, Логвиненко (Стецюк, 63), Риженко, Комягін, Інджибашвілі, Сомов.

Попередження: Інджибашвілі, 15, Риженко, 41

Удаление: Инджибашвили, 54.

"Гірник-Спорт" – "Шахтар-3" 3:0

Голи: Герасимець, 9, 26, Рябцев, 37

"Гірник-Спорт": Ситніков, Моісеєнко, Нелін, Чмеленко, Шульц, Клімаков (Білоусов, 72), Корольков (Новіков, 59), Дячук, Лугачов (Ніколайчук, 87), Герасимець (Петриченко, 71), Рябцев (Кіриєнко, 52).

"Шахтар-3": Важинський, Череда, Іоша, Кольцов, Стефлюк (Процюк, 46), Штандер, Скоблов, Садоха, Мішенін (Іванов, 70), Загорулько, Олійник (Гринюк, 85).

Попередження: Садоха, 26, Штандер, 26, Скоблов, 27, Загорулько, 49, Мішенін, 70.

"Кристал" – "Арсенал-Київщина" 6:2

Голи: Манасян, 15, 86, Дяченко, 31, Барладим, 39, Ленський, 70, Сітало, 82 – Гетьман, 43 (пен.), Куба, 57

"Кристал": Касперович, Дяченко, Жоров, Бічевой, Ленський, Сітало (Колмогорцев, 87), Бессалов (Піркавець, 60), Лаптєв (Челідзе, 52), Черняєв (Потапенко, 26), Барладим (Коньков, 83), Манасян.

"Арсенал-Київщина": Прокопенко, Костюченко, Гетьман, Ткачук, Петрук, Запорожець (Куба, 56), Кізілатеш, Тутаров (Литвиненко, 52), Швець (Омельянов, 75), Желюк, Маринчук (Катрюк, 43).

Попередження: Касперович, 42, Лаптєв, 48 – Швець, 59, Литвиненко, 63, Гетьман, 85

"Тернопіль" – "Оболонь-Бровар" 2:2

Голи: Атласюк, 16 (пен.), Семенець, 30 – Продан, 15, Корольчук, 80

"Тернопіль": Плетиницький, Клекот, Курило, Атласюк, Дубчак, Кондзьолка, Мединський (Полянчук, 75), Гром'-як (Курицький, 70), Богданов, Черний, Семенець.

"Оболонь-Бровар": Федорівський, Березанський (Лещенко, 52), Корнєв, Гордійчук (Іашвілі, 84), Кіцута, Проневич, Фаворов (Корольчук, 68), Бровченко (Лук'-янець, 79), Гаранян, Коваленко, Продан (Заваров, 84).

Попередження: Черний, 68 – Березанський, 16, Гордійчук, 41, Проневич, 70